Metal Kumlama

İmalathanemizin envanterine, sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve taleplerinizi komple yerine getirebilmek için kumlama makinesi dahil edildi. Bundan böyle atölyemizde imal ettirdiğiniz malzemelerin kumlanmasını da talep edebilirsiniz. Hali hazırda kumlama işlemine ihtiyaç duyan malzemeler ise sizin ekstra talep etmenize bile gerek kalmadan kumlanacaktır. Ayrıca, Yücel Kant Gemi’den kumlama hizmetini de tek olarak talep edebilirsiniz.

Metal kumlama ne işe yarar?

Kumlama işlemi, metalin zamanla paslanması, korozyana uğraması, yağ ve benzeri kalıntıların birikmesinden kaynaklı ortaya çıkan katmanların temizlenmesini sağlar. Yüksek basınçlı hava ile metalin yüzeyine püskürtülen kumlar, bahsi geçen katmanların sökülmesine sebep olur. Bu katmanların temizlenmesiyle beraber metal malzeme boyamaya hazır hale gelir.

Boyama işlemi, kumlama işleminden kısa süre içinde yapılmalıdır. Zira temizliği yapılan metal, yeniden paslanma için son derece elverişli bir hale gelmektedir. Dolayısıyla son adım olarak uygulanan kumlama işleminin ardından malzemelerinizi hızlıca boyama işlemine almanızı tavsiye ederiz.

Kumlama makinemiz

Atölyemizde abana marka tamburlu kumlama makinesi bulunmaktadır. 700 mm çapındaki tamburu içinde, aynı anda birden fazla malzemeyi kumlama işleminden geçirebilmektedir.

Kumlama işlemi ile ilgili tüm sorularınız için bizimle aşağıdaki e-posta adresi veya telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz:

siparis ( @ ) yucelkantgemi.com | 0532 053 3461