Yücel Kant ve kardeşleri tarafından kurulan Kant Kardeşler firması, denizcilik sektöründe faaliyete başladı. Bu dönemde Karaköy'de Perşembe Pazarı'nda yer alan firmamız, boru ve kazan imalatı ve onarım işleri yapıyordu.

1972

Kant Kardeşler, ısı değiştirici, kazan ve serpantin imalatına başladı. Dudullu'ya taşınan firmamız, o zamanın şartlarına rağmen en kısa sürede en kaliteli üretimi yapmaya odaklanıyordu. Bu da Kant Kardeşler'i tercih sebebi haline getiriyordu.

1985

Adi ortaklıktan çıkarak limited şirkete dönüşen firmamız, çalışmalarına Kant Gemi Onarım Bakım Ltd. Şti. adı altında devam etti. Deniz Nakliyat ve sektörün en önde gelen armatör firmaları ile ciddi bir işbirliği içinde olan Kant Gemi, Yücel Kant önderliğinde bakım, onarım ve imalat çalışmaları yaptı. Kant Gemi ayrıca, o yıllarda zevkle ve titizlikle yaptığı bu çalışmalar dolayısıyla Deniz Nakliyat'ı bir nevi "okul" olarak görüyordu.

1992

Kant Gemi firması ortaklarının ayrılması sonucunda, Yücel Kant ve oğlu İlker Kant ortaklığında Yücel Kant Gemi Onarım Bakım şirketi kuruldu. Yeni şirket bu süreçte hızlı bir yükseliş dönemine girdi.

2004

45 yılı aşkın süredir sektörün içerisinde bulunan firmamız, İlker KANT'ın öncülüğündeki yükselişini sürdürüyor. 2019 yılında Teknolojiyle uyumunu güçlendiren Yücel Kant Gemi Bakım Onarım, CNC destekli sac kesim - büküm ve boru - profil büküm makineleriyle faaliyetlerine Tuzla Tersaneler Bölgesinde devam ediyor. Aynı zamanda müşterileriyle daha yakın iletişim kurabilmek için de internet odaklı çalışmalarını hızlandırıyor.

2019